تمدید ارسال آثار نخستین جشنواره «آب و رسانه» تا 15 شهریور

دبیرخانه نخستین جشنواره سراسری «آب و رسانه» اعلام کرد، مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره «آب و رسانه» تا پایان روز چهار شنبه 15 شهریور ماه تمدید شد.

به گزارش مهرگان پرس،نخستین جشنواره سراسری «آب و رسانه» با عنوان «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» 23 خردادماه سال‌جاری طی فراخوانی اهل قلم و رسانه را به تدبر و تعمقی دوباره در مسائل مبتلابه مایه حیات بخش «آب» فراخواند تا در قالب‌های متعدد اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی اهمیت آب را در اقلیم عمدتاً خشک و نیمه خشک سرزمین پهناور ایران بار دیگر به تصویر کشیده و همگان را به تلاش و مشارکتی مضاعف در مدیریت و بهره‌برداری از منابع محدود آبی کشور دعوت کنند.
بر این اساس 8 محور با موضوعاتی به شرح زیر دستمایه تولید آثار ارزشمند اصحاب رسانه قرار گرفته است:
-وضعیت برداشت آب از منابع زیرزمینی و ضرورت تغییر در آن
-تغییر اقلیم و ضرورت انطباق با کم‌آبی و ارتقای بهره‌وری
-اصلاح الگوی مصرف آب در بخش شرب و کشاورزی با اتکا به شیوه‌های بهره‌ورانه اقتصاد، معیشت و تغییر در روند مصرف آب در بخش کشاورزی
-رویکردهای حکمرانی آب در کشور و مسیرهای تغییر برای بهبود حکمرانی
-جایگزینی آب‌های نامتعارف در بخش شرب و کشاورزی و جایگزینی آن با منابع ارزشمند سطحی و زیرزمینی
-تجربیات حکمرانی آب در دیگر کشورها و راهکاری برون‌رفت از چالش‌های موجود
-تامین آب شرب و چالش‌های آن برای آبرسانی به کلانشهرها و روستاهای کشور آب در برنامه‌های توسعه کشور و جایگاه آن در برنامه هفتم توسعه
-ا‌قتصاد پساب و جایگزینی آن در بخش صنعت و کشاورزی صنعتی
بر اساس فراخوان جشنواره، آثاری که از 27 خرداد تا پانزده شهریورماه 1402تهیه و منتشر شده باشند، می‌توانند از طریق ارسال و بارگذاری در وب‌سایت اختصاصی به آدرس  https://event.nww.ir/ به رقابت در این جشنواره بپردازند.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت به برگزیدگان اول تا سوم در هر رشته جوایز ارزشمندی اهدا خواهد شد.
بر این اساس، دبیرخانه جشنواره سراسری آب و رسانه از سوم تیرماه با هدف مدیریت و انجام فعالیت‌های اجرایی جشنواره، همکاری با کمیته علمی، تهیه و تدوین آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی و همچنین پاسخگویی به پرسش شرکت کنندگان، آغاز به کار کرده است.
علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره جهت طرح پرسش‌های مطرح می‌توانند با همکاران دبیرخانه در شرکت منابع آب ایران به شماره تلفن‌های ۴۳۶۸۰۰۲۴-021 و ۴۳۶۸۰۰۳۰-021 (آقای اسکویی و خانم ناظمی نیا) تماس حاصل کنند.

پاون