قطعه نخست خط لوله انتقال گاز سرخون بندرعباس تعمیر شد

سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز کشور گفت: تعمیرات قطعه نخست خط لوله فشار قوی انتقال گاز ۲۲ اینچ سرخون - توانیر که از ۲۶ مردادماه امسال آغاز شده بود، در کمتر از یکماه با تلاش جهادی کارکنان این منطقه با موفقیت انجام شد.

به گزارش مهرگان پرس از روابط عمومی منطقه ۶ عملیات انتقال گاز، رضا رفیعی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: به‌منظور افزایش فشارپذیری و تاب‌آوری شبکه، تعمیرات خط لوله ۲۲ اینچ سرخون - توانیر براساس نتیجه حاصل از بازرسی خطوط لوله و توپکرانی هوشمند، در دستورکار منطقه ۶ قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت خط ۲۲ اینچ سرخون/توانیر اظهار کرد: باتوجه به لزوم پایداری انتقال گاز به نیروگاه‌های برق در فصل تابستان، اهمیت و حساسیت این تعمیرات دوچندان بوده تا در این شرایط گرما و شرجی طاقت فرسا، هموطنان‌مان با قطعی برق مواجه نشوند.

رفیعی تصریح کرد: این عملیات با پشتیبانی و همکاری هفت مرکز بهره‌برداری و در پنج جبهه کاری همزمان، از ۲۶ مردادماه سالجاری شروع شد؛ که با تعویض نقاط فرسوده در ۲۳ نقطه از جمله برشکاری و جوشکاری برخی از نقاط این خط لوله که در زمین‌های باتلاقی و نقاط پر ریسک قرار داشته، تعمیرات قطعه نخست با همت همکاران با موفقیت به پایان رسید.

سرپرست منطقه ۶ عملیات انتقال گاز کشور با بیان اینکه تعمیرات خط یادشده بدون وقفه در تامین گاز نیروگاه‌های برق بندرعباس، با تلاش شبانه‌روزی با موفقیت به پایان رسیده است، یادآورشد: همزمان با انجام این تعمیرات عملیات انشعاب به (CGS) روستاهای آبشورک و چهچکور به درخواست شرکت گاز استان انجام شد تا برگ زرین دیگری از خدمات خالصانه همکاران شرکت انتقال گاز ایران ورق زده شود.

در ۲ سال اخیر، ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۴۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون مترمکعب گاز از منطقه ۶ به داخل کشور منتقل شده است.

گاز انتقالی منطقه ۶ کشور از طریق خط لوله ۵۶ اینچ هفتم سراسری، ۴۲ اینچ ارسنجان رفسنجان منشعب از خط چهارم سراسری و همچنین پالایشگاه گاز سرخون و قشم، پالایشگاه گاز هنگام و تاسیسات گورزین صورت می‌گیرد.