معرفی هیئت انتخاب بخش مرور جشنواره ۴۲ تئاتر فجر

دبیر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر طی حکمی هیئت انتخاب نمایش‌های صحنه‌ای متقاضی حضور در بخش مرور تئاتر ایران را معرفی کرد

به گزارش مهرگان پرس از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی حامد سقایان، حسین مسافر آستانه، محمودرضا رحیمی و روزبه حسینی سه نویسنده و کارگردان تئاتر را به عنوان هیئت انتخاب بخش مسابقه مرور تئاتر ایران چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب و معرفی کرد.

حسین مسافر آستانه کارشناس کارگردانی از دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد کارگردانی-بازیگری از دانشکده‌ هنر دانشگاه تربیت مدرس و یکی از مدیران فرهنگی و هنری کشور است که دبیری چهار دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر را در پرونده کاری دارد.

محمودرضا رحیمی کارشناس ادبیات نمایشی از دانشکده هنر و معماری و کارشناس ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس؛ کارگردان، بازیگر و مدرس دانشگاه و مولف کتاب‌های تخصصی حرکت در تئاتر، تربیت حس بازیگر، ‏تخیل و خلاقیت، بیان و تکلم هنرپیشه است. رحیمی داوری جشنواره های متعدد سراسری و بین المللی را در پرونده کاری دارد.

روزبه حسینی کارشناس حقوق قضایی از دانشگاه تهران، نویسنده، طراح ،کارگردان و پژوهشگر تئاتر که آثار متعدد او در زمینه پژوهش و نمایشنامه چاپ شده است داوری جشنواره های متعدد را نیز در پیشینه کاری دارد.

این هیئت سه نفره ۱۵۵ اثر رسیده به بخش مرور تئاتر ایران را مورد ارزیابی و انتخاب قرار خواهند داد.

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری مهدی حامدسقایان بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.