پرداخت بیش از سهمیه تعیین شده وام فرزندآوری توسط بانک ملی ایران

براساس آمار و ارقام در بانک ملی ایران نشان می‌دهد که درخواست 134 درصد از متقاضیان و سرپرست‌های خانواده ها برای دریافت تسهیلات فرزندآوری در این بانک به وام تبدیل شده است.

به گزارش مهرگان پرس از روابط عمومی بانک ملی ایران، شعب این بانک در سراسر کشور از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه امسال در راستای اجرای "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" در مجموع 114 هزار و 14 فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به ارزش 71 هزار میلیارد ریال به متقاضیان و خانواده های واجد شرایط پرداخت کرده است.

بر همین اساس، بانک ملی ایران با احتساب تعداد فقره تسهیلات اعطایی به طور متوسط 542 فقره وام قرض‌الحسنه فرزندآوری در هر روز طی این مدت در اختیار متقاضیان قرار داده است.

این در حالی است که در هفت ماهه نخست امسال بیش از 114 هزار متقاضی وام فرزندآوری در بانک ملی ایران  یعنی 134 درصد از متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شده اند که این رقم بسیار بیشتر از درصد سهمیه هفت ماه جاری است و خود گواه عزم جدی بانک ملی ایران در عمل به تعهدات خود در پرداخت این تسهیلات در سال ۱۴۰2 است.

لازم به ذکر است، والدین فرزندان متولد فروردین ماه ١٤٠٠ به بعد حداکثر تا دوسال پس از تاریخ تولد آنها می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی ve.cbi.ir و ثبت‌نام در سامانه بانک مرکزی برای دریافت این وام اقدام کنند.

وام قرض‌الحسنه فرزندآوری با نرخ حداکثر کارمزد ٤ درصد به صورت سالیانه صرفاً برای فرزندان متولد شده در داخل ایران و تنها یکبار به ازای هر فرزند بدون الزام به سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود.