چهارراه انرژی الکتریکی شوشتر و گتوند اجرایی می‌شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: یک چهارراه انرژی برای شوشتر و گتوند با مرکزیت شوشتر طراحی و برنامه‌ریزی شده و به همین منظور در اطراف این شهر، احداث پست‌های برق فوق توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش مهرگان پرس، "محمود دشت بزرگ" در این بازدید که با حضور سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس و مسئولان محلی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: یک چهار راه انرژی برای شوشتر و گتوند با مرکزیت شوشتر طراحی و برنامه‌ریزی شده و برای این امر در اطراف این شهر، احداث پست‌های برق فوق توزیع در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در همین راستا با حضور نماینده مجلس از پروژه‌های انتقال و فوق توزیع (پست‌های 132 به 33 کیلوولت میاناب، خط ورودی پست میاناب، پست آبشار، پست شهید چمران، پست شهید منجزی) بازدید انجام شده و اگر منابع مالی استمرار داشته باشد در مدت زمان معین آنها به پایان می‌رسند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در ادامه با اشاره به سفر محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به خوزستان، اظهار کرد: پیشنهاد داده ایم که با سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) یک پست در شعیبیه و یک نیروگاه 25 مگاواتی در منطقه شوشتر احداث شود. همچنین با هماهنگی های انجام شده با یک سرمایه گذار بنا شده یک نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در شوشتر که بزرگترین نیروگاه خورشیدی خوزستان است، احداث شود.
دشت بزرگ با قدردانی از تعامل مثبت نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس با صنعت برق و پیگیری‌های وی در خصوص توسعه زیرساخت های برق در منطقه، ادامه داد: همه مسائلی را که ممکن است در حوزه برق در یک منطقه مورد نیاز باشد را لحاظ و برنامه‌ریزی کرده‌ایم و امیدواریم با همکاری و پشتیبانی آقای گیلانی در مجلس و تعامل با وزرات نیرو، منابع لازم برای اجرای این پروژه‌ها را بتوانیم تامین کنیم.
سهراب گیلانی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید، پروژه های فعال شرکت برق منطقه ای خوزستان در منطقه را زیرساختی و حیاتی دانست و از پیگیری های انجام شده تقدیر و تشکر کرد.
بر اساس این گزارش، پست 132 به 33 کیلوولت میاناب به ظرفیت 100 مگاولت آمپر، در فاز اول پیشرفت فیزیکی 90 درصدی دارد و 10 درصد باقیمانده مربوط به کارهای اتصال و راه اندازی است که تکمیل آن به خط ورودی این پست موکول شده است. سایر پروژه ها نیز عملیات اجرایی آنها فعال و در جریان است.
با بهره برداری از این پروژه‌ها و انتقال بار مناطق پایین دست شوشتر به این پست‌ها، بار مرکز شهر شوشتر بهبود پیدا می‌کند و همچنین رینگ بین پست‌ها برقرار و تبادل انرژی در منطقه متعادل می‌شود.