کاهش 60 میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد سفیدرود در گیلان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به کاهش 60 میلیون متر مکعبی ذخیره آب سد سفیدرود، ذخیره فعلی مخزن این سد را اندکی کمتر از سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه عنوان کرد.

به گزارش مهرگان پرس،"وحید خرّمی" با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره پشت سد سفیدرود، اظهار کرد: میزان ذخیره پشت سد سفیدرود هم‌اکنون ۹۲۴ میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۰ میلیون مترمکعب کمتر است، افزود: متوسط ورودی هم‌اکنون ۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه تقریباً یک سوم شده و اندکی نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان عدم پوشش برفی مناسب سطح استان و حوضه آبریز در سد سفیدرود را از دلایل این موضوع عنوان کرد و ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته شاهد پوشش برفی کمتر در سطح استان و حوضه آبریز سد سفیدرود هستیم که سبب شده تا نگرانی‌هایی برای آورد سفیدرود در بهار و تابستان داشته باشیم.

وی با اشاره به انجام لایروبی انهار در استان گیلان، گفت: هر ساله برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و عملیات‌ لایروبی در ماه پایانی سال شروع می‌شود.

خرّمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۵۰۰ کیلومتر از انهار لایروبی شود، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از انهار یک و دو لایروبی شده و برای مابقی آن نیز پیمانکاران تعیین شده و بر اساس اولویت‌‌ها اجرا خواهد شد.

منبع: پاون