گلاب آدینه و بهرام بیضایی با «پرده‌خانه»، دو هزار تماشاگر را به تماشاخانه شهرزاد کشاندند

پرده‌خانه» به کارگردانی گلاب آدینه که از ۱۵ آبان اجرای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرده است، در چهار روز، بیش از دو هزار تماشاگر را به سالن نمایش کشانده است.

به گزارش مهرگان پرس به نقل از ایران تئاتر ، نمایش «پرده خانه» به کارگردانی گلاب آدینه و داستان‌پردازی بهرام بیضایی، بیش از دو هزار نفر در روزهای نخست اجرایش، تماشاگر داشته است.

«پرده خانه» که در مدت زمان ۱۵۰ دقیقه بر صحنه می‌رود و با آنتراکتی ۱۵ دقیقه‌ای همراه است، از یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱ و در روزهای پایانی هفته ساعت ۱۶ در سالن شماره ۲ پردیس تئاتر شهرزاد میزبان مخاطبان خواهد بود.

این نمایش حاصل ۸ ماه تمرین مداوم گروهی ۱۰۰ نفره است که تلاش زنان سرکوب شده و ستمدیده ایران را برای دستیابی به آزادی به تصویر کشیده است.

نورا هاشمی، علیرضا ناصحی، مانیا علیجانی، سامان کرمی و سعید چنگیزیان به همراه بیش از پنجاه نفر از بازیگران تئاتر، گلاب آدینه را در نمایش «پرده خانه» همراهی می‌کنند.

گلاب آدینه قبل‌تر نمایش‌نامه‌های «سلطان مار» و «مرگ یزدگرد» از نوشته‌های بهرام بیضایی را به صحنه برده و این نمایش، سومین کارگردانی او از این نویسنده به شمار می‌آید.

پیش‌فروش روزهای آینده اجرای این نمایش، امروز (پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) از ساعت ۱۴ درسایت تیوال آغاز شده است.

«دوستان کُمُدی» به هفته پایانی اجرا رسید

نمایش «دوستان کُمُدی» به کارگردانی بابک توسلی هفته پایانی اجراهای خود در پردیس تئاتر شهرزاد را پشت سر می گذارد. این اثر از ۱۷ مهرماه ۱۴۰۱روی صحنه رفته و برای آخرین هفته میزبان مخاطبان است.

این نمایش، با بازی بهنام تشکر، سیما تیرانداز، سینا رازانی و معصومه رحمانی، تقابل خانواده خرده بورژوا با خانواده‌ای ورشکسته و در تنگنای مالی را نشان می‌‌دهد.

«دوستان کُمُدی» داستان ژاک و اودیل، زوج نسبتا مرفهی است که از زندگی زناشویی خسته شده و می‌خواهند رابطه خود را با خرید دوست از یک فروشگاه درمان کنند.

بلیت‌های آخرین هفته اجراهای این نمایش در سایت تیوال و گیشه پردیس تئاتر شهرزاد، در اختیار علاقه‌مندان است.