کد خبر: 972
پنجشنبه , 13 خرداد 1400 - 22:48
یک پست برق در کهگیلویه و بویراحمد وارد مدار شد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز اول پست برق فوق توزیع بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد با ظرفیت 50 مگاولت آمپر برق‌دار و وارد مدار شد.

به گزارش مهرگان پرس، "محمود دشت بزرگ" بیان کرد: فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلو ولت بهمئی با ارزش سرمایه گذاری 280 میلیارد ریال وارد مدار شده و باعث پایداری برق این شهرستان شده است.
وی افزود: برای تامین انرژی این پست خط شاهد بهبهان – بهمئی به طول 82 کیلومتر مدار طراحی و ساخته شده است و ارزش سرمایه گذاری این پروژه نیز هزار و 66 میلیارد ریال بوده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: همه تلاشمان را کردیم تا قبل از شروع فصل گرم این پست و خط وارد مدار شود تا افت ولتاژ شهرستان بهمئی که از نظر آب و هوایی شبیه به خوزستان است برطرف و برق از پایداری لازم برخوردار شود.
دشت بزرگ اضافه کرد: با اضافه شدن این پست فوق توزیع، زیرساخت های استان کهگیلویه و بویراحمد نیز توسعه لازم را پیدا کرده و از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار شده است.
وی ادامه داد: علاوه بر وارد مدار شدن پست و خط بهمئی، پست موبیل دهدشت به ظرفیت 30 مگاولت آمپر نیز در مراحل نهایی شدن است و به زودی وارد مدار خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: به دلیل کاهش تولید نیروگاه های برق آبی و افزایش مصرف برق به دلیل افزایش دما و استخراج غیر مجاز رمز ارزها، ممکن است خاموشی های برنامه ریزی شده ای نیز در شبکه برق رخ بدهد اما همه تلاشمان را خواهیم کرد تا در بخش خانگی خاموشی نداشته باشیم.
دشت بزرگ افزود: از همه مشترکین درخواست داریم در ساعت های اوج مصرف، صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار دهند و با خاموش کردن کولرهای اضافی به ویژه در مناطقی که از نظر دمایی وضعییت مناسبی دارند پایداری شبکه برق را تضمین کنند.
بر اساس این گزارش، استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از نواحی امور بهره برداری تحت نظارت شرکت برق منطقه ای خوزستان است.

منبع:شرکت برق منطقه‌ای خوزستان