۱۰۰ اثر به جشنواره تئاتر خانگی «نمایشخانه» ارسال شد

دبیر جشنواره ملی تئاتر خانگی «نمایشخانه» از ارسال ۱۰۰ اثر نمایشی از سراسر کشور به دومین جشنواره ملی نمایشخانه خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس،محمد مظفری گفت: با اتمام مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نمایشخانه بیش از ۱۰۰ اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید.

مظفری افزود: این آثار از ۱۹ استان و ۳۸ شهر کشور به دبیرخانه ارسال گردیده است.

دبیر این جشنواره بابیان اینکه جشنواره تئاتر خانگی نمایشخانه به‌عنوان اولین رویداد نمایشی در کشور تلاش نموده تئاتر را به خانه‌ها و میان خانواده‌های ایرانی ببرد افزود: تمامی آثار ارسال‌شده در خانه‌ها و توسط خانواده‌ها تولید و به جشنواره ارسال گردیده است.

وی با اعلام اینکه برگزاری جشنواره نمایشخانه در راستای کمک به پیشگیری از شیوع کرونا و ایجاد فضای مناسب فرهنگی برای خانواده‌ها در ایام قرنطینه و حضور اجباری خانواده‌ها در منزل طراحی شده است گفت: انشالله در سال‌های آینده و در نبود این بیماری مهلک جشنواره تمرکزش را بر روی توسعه تئاتر آپارتمانی و خانگی خواهد گذاشت.

محمد مظفری آیین‌های نوروزی قصه‌های ایرانی را موضوعات اصلی آثار ارسالی برشمرد که در قالب نمایش‌های کوتاه آپارتمانی، نقالی، نمایش عروسکی، استنداپ کمدی و انواع مختلف نمایش‌های ایرانی تولید شده‌اند.

وی بابیان اینکه به‌زودی مرحله ارزیابی آثار با انتخاب داوران جشنواره آغاز خواهد شد افزود، اختتامیه جشنواره در نیمه اول خردادماه برگزار خواهد شد.

منبع: ايران تاتر