کد خبر: 282
چهارشنبه , 21 آبان 1399 - 23:17
۱۸۳ متقاضی حضور در «خیابان تئاتر ایران»

۱۸۳ اثر از سوی صاحبانشان متقاضی حضور در برنامه «خیابان تئاتر ایران» شدند.

 به گزارش مهرگان پرس،عبيدالله رستمی ضمن اعلام خبر ارسال ١٨٣ اثر از سوی هنرمندان تئاتر خیابانی کشور به دبیرخانه برنامه «خیابان تئاتر ایران»، افزود: اين آثار از ٢٠ استان كشور ارسال شده است و استان‌های كردستان و اصفهان هر كدام با  ٢٢ اثر بيشترين تقاضای شركت را داشته‌اند.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامی كردستان با تاكيد بر مركزيت مریوان به عنوان پايتخت تئاتر خيابانی كشور در اين رويداد هنری، افزود: ٩٢ اثر متقاضی شرکت در بخش «آزاد»، ٢٤ اثر متقاضی شرکت در بخش «آيينی- سنتی»، ١٩ اثر متقاضی شرکت در بخش «كودک و نوجوان» و ٤٨ طرح و ايده متقاضی حضور در «مسابقه طرح و ایده» شده‌اند.

عبيدالله رستمی با بيان اين كه بنابر پروتكل‌های بهداشتی، آثار نهايی پس از انتخاب در شهر محل سكونت گروه‌های نمايشی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: مقرر است وبينارهای آموزشی و نشست‌های برخط با موضوع تئاتر خيابانی با حضور مديران جشنواره‌های تئاتر و صاحب‌نظران این حوزه نيز برگزار شود.

با توجه به برگزار نشدن جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به شکل مرسوم در سال جاری به جهت تبعات شیوع ویروس کرونا، اداره‌کل هنرهای نمایشی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همراهی انجمن هنرهای نمایشی ایران و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان، برنامه «خیابان تئاتر ایران» را برگزار می‌کنند.

این برنامه در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر کشور با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایش‌های خارج از صحنه‌های مرسوم در سه بخشِ «اجرا» با زیرمجموعه‌های «آزاد»، «نمایش‌های آیینی و سنتی» و «نمایش‌های کودک و نوجوان» و همچنین «مسابقه طرح و ایده» و «کارگاه‌های آموزشی» برگزار می‌شود.

منبع:روابط عمومي مركز هنرهاي نمايشي