۴۵ برنامه مدیریت مصرفی جدید برای امسال تدوین کرده‌ایم

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه سال گرمی را شروع کرده‌ایم، از افزایش هفت تا هشت هزار مگاواتی مصرف برق در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس، "همایون حایری" در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه همه چیز به میزان مصرف و اقدامات مصرف‌کنندگان بستگی دارد، اظهار کرد: با تمرکز و اجماعی که بین همکاران برق، مسئولان استانی و مردم صورت گرفته، امیدواریم بتوانیم پاسخگوی نیاز کشور باشیم.
وی با اشاره به اینکه امسال سال گرمی را شروع کردیم، اضافه کرد: به همین دلیل سیستم‌های سرمایشی زودتر به مدار آمدند و با توجه به اینکه سال خشکی داشتیم، چاه‌های آب کشاورزی نیز زودتر شروع به فعالیت کردند. این عوامل باعث شد که میزان مصرف در مقایسه با سال گذشته بسیار افزایش پیدا کند.
به‌گفته معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، در حال حاضر حدود ۷ تا ۸ هزار مگاوات در مقایسه با سال گذشته افزایش مصرف داشته‌ایم که خوشبختانه همکاران صنعت برق با آمادگی و برنامه‌ریزی که داشتند، توانستند پاسخگوی نیاز باشند.
حایری گفت: واحد‌های آبی کشور مخصوصا در محل نیروگاه‌های آبی، با توجه به کاهش نزولات آسمانی حدود سه هزار تا سه هزار و ۲۰۰ مگاوات کمبود تولید دارند.
وی افزود: از پیک مصرف سال گذشته تا پیک سال‌جاری ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی جدید که به مدار آمده، کلا پاسخگوی تامین افزایش مصرف مشترکا‌ن جدیدی است که به تازگی اضافه شده‌اند، اما بالاخره باید کمبود تولید نیروگاه‌های برق‌آبی را جبران کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: ۴۵ برنامه مدیریت مصرف را با کار کارشناسی و مدیریتی مشخص کرده و به شرکت‌های توزیع و شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کردیم. امیدواریم با کمک مردم و دستگاه‌های اجرایی به‌خصوص استانداران، تابستان را با کمترین مشکل سپری و این کمبود تولید را پوشش دهیم.

منبع: پاون