250 کیلومتر از شبکه‌های برق در بویراحمد اصلاح شد

مُدیر برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از اصلاح و بهینه سازی 250 کیلومتر از شبکه‌های برق فشار متوسط و ضعیف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهرگان پرس، غلام حسن پردال با بیان این مطلب گفت: 250 کیلومتر از شبکه های برق فشار متوسط و ضعیف در شهرستان بویراحمد طی سال جاری اصلاح و بهینه‌سازی شده است.
 
وی با بیان اینکه برای اصلاح شبکه‌های برق عنوان از شش اکیپ عملیاتی و اتفاقاتی به‌طور مستمر بهره برده شده است، اظهار داشت: هدف از اجرای این پروژه مهم و حیاتی، جلوگیری از نوسانات و ناپایداری‌های برق در فصل سرد امسال بوده است.
 
مدیر برق شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از شبکه‌های برق اصلاح شده، حدود 150 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و مابقی شبکه‌های برق متوسط بوده است.

​پردال، با تشریح وضعیت شبکه‌های برق در شهرستان بویراحمد و پراکندگی این شبکه‌ها به‌دلیل کوهستانی و جنگلی بودن آن، خاطرنشان کرد: برخی از مناطق شهرستان بویراحمد در زمستان از مناطق برف‌گیر بوده که کار اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های برق آنان هم اکنون در دستور کار است.
 
وی گفت: در سطح شهر یاسوج متاسفانه به‌دلیل اصلاح نشدن شاخه‌های درختان شرایط بدی را شاهد هستیم و ما تلاش خواهیم کرد تا قبل از شروع بارش‌های سخت احتمالی اقدام به اصلاح این درختان با همکاری شهرداری کنیم.
 
مدیربرق شهرستان بویراحمد، تغییر شبکه‌های برق از سیمی به کابلی را در این شهرستان ضروری دانست و یادآور شد: تمامی شبکه‌های برق در این شهرستان هوایی بوده که در زمان بارش‌ها و وزش بادهای شدید بدون شک شاهد مشکلاتی از قبیل قطعی، نوسانات و ناپایداری شبکه هستیم.
 
بیش از 10 هزار کیلومتر شبکه برق در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که حدود چهار هزار کیلومتر از این شبکه‌ها در شهرستان بویراحمد واقع شده‌اند. حدود 120 هزار مشترک برق در شهرستان بویراحمد وجود دارد.