4 آزمایشگاه جدید آب و فاضلاب در استان اصفهان راه‌اندازی می‌شود

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان گفت: چهار آزمایشگاه جدید مربوط به آب و فاضلاب در این استان راه‌اندازی می‌شود تا ضریب اطمینان و سنجش سلامت و بهداشت در این ارتباط بیش از گذشته افزایش یابد.

به گزارش مهرگان پرس،فهیمه امیری افزود: ۲ آزمایشگاه از این تعداد مربوط به آب خواهد بود که در شهرستان‌های شاهین شهر واقع در شمال و نجف آباد در غرب استان به بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: ۲ آزمایشگاه دیگر مربوط به فاضلاب است و در سِدِه لنجان واقع در شهرستان لنجان در غرب استان و دیگری در شهر بهارستان در جنوب کلانشهر اصفهان است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان تصریح کرد: اگرچه آب آشامیدنی در استان چه در مناطق شهری و چه روستایی، سالم و بدون هرگونه میکروب و مواد شیمیایی مُضر است، اما با این‌حال برای افزایش اطمینان هرچه بیشتر در مناطق مختلف آزمایشگاه‌های جدید راه‌اندازی می‌شوند.

امیری خاطرنشان کرد: اکنون ۲۳ آزمایشگاه در بخش‌های آب و فاضلاب استان اصفهان فعالیت داشته و سنجش سلامت و شاخص‌های بهداشتی را در مناطق شهری و روستایی مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

وی یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی را مفید دانست و اظهار داشت: هم افزایی امکانات و تلاش برای تامین آب با درجه اطمینان بالاتر از حیث سلامت و بهداشت در مناطق مختلف از ثمرات این امر بوده است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب اصفهان با بیان اینکه آزمون‌های سلامت آب در این خطه به‌صورت جدول زمانبندی و انواع مختلف آزمایش‌ها به‌صورت روزانه و ماهانه انجام می‌شود، گفت: این مرکز حتی از کوچکترین مورد و مشکل میکروبی یا آلودگی در آب چشم پوشی نمی‌کند تا آب تحویلی به مردم به‌طور کامل سالم باشد و سلامت هم استانی‌ها به خطر نیفتد.

شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان یک میلیون و ۱۸۰ هزار مشترک را زیر پوشش دارد.