کد خبر: 1500
چهارشنبه , 20 بهمن 1400 - 17:02
8اسکله گردشگری دریایی در خرمشهر افتتاح شد

در ایام مبارک دهه فجر 8 پست اسکله فلزی جهت نصب در 4 نقطه رود کارون به همت و با تکیه بر دانش متخصصان داخلی ، طراحی، ساخت، حمل و نصب و افتتاح شد.

به گزارش مهرگان پرس ؛ مهدی زارع کارآفرین برتر کشور و مدیر عامل گروه صنعتی مکین دریا قشم ضمن اعلام خبر فوق گفت: پروژه طراحی، ساخت، حمل و نصب 8 پست اسکله فلزی جهت نصب در 4 نقطه رود کارون به سفارش سازمان بنادر و دریانوردی خرمشهر در راستای توسعه و رونق زیر ساخت های گردشگری دریایی شهر حماسه ساز خرمشهر با تکیه بر توان و دانش متخصصان این مجموعه با سرمایه گذاری 12.000.000.000 تومان در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

وی افزود : با نگاه اقتصاد دریا محور و گسترش گردشگری دریایی و با در دست داشتن  5800 متر سواحل در ایران عزیزمان ، با توجه به ایجاد اشتغال در این پروژه اگر از سازنده های داخلی حمایت های لازم انجام شود ، میتوان  بیکاری را در همین حوزه بصورت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم بطور ویژه ای سر و سامان داد.

زارع ادامه داد: این در حالی است که پروژه فوق تماماً با توان متخصصان این شرکت طراحی و به صورت %100 داخلی تولید گردید و جلوه ای از دانش، تخصص، تعهد، خودباوری و اطمینان به جوانان ایرانی  در جنوبی ترین قسمت ایران  را به نمایش گذاشت به عنوان یک شرکت پیشرو در تولید اسکله های شناور که از غربی ترین نوار ساحلی خلیج فارس تا شرقی ترین نقطه دریای عمان برای کشور عزیزمان اسکله نصب کردیم و انتظار میرود، تغییر نگرشی در ساختار پرداخت های پروژه ها صورت پذیرد.

در ادامه این مراسم، نوراله اسعدی  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت:  در راستای توسعه گردشگری و شکوفایی اقتصادی منطقه، این 8 اسکله گردشگری در چارچوب ساز و کارهای قانونی، به شرکت‌ها و نهادهای صاحب صلاحیت فعال در بحث گردشگری برای بهره‌برداری در راستای منافع شهر واگذار می‌شود.

اسعدی تاکید کرد: اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر آمادگی کامل دارد که برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی منطقه تمام توان و ظرفیت خود را به کار گیرد.
 
سید محمد مهدی میر افضل مدیر این پروژه نیز با اشاره به جزئیات این اسکله ها گفت: ابعاد کلی هر اسکله شامل 30 متر طول ، 4 متر عرض ، 1 متر ارتفاع بوده که استحکام بارگذاری 80 تن را دارا می باشد . جنس بنده پانتون های شناور از فولاد با گری دریایی GL بوده و تمامی مراحل طراحی بر اساس استاندارد کشتی سازی Lloyd's Registerصورت گرفته و تائیدیه موسسات رده بندی داخلی را کسب نموده است .

مدیر طراحی مهندسی  مکین دریا قشم ادامه داد: هر کدام از اسکله های شناور قابلیت پهلوگیری 3 فروند شناور گردشگری با طول 15 متر ( 100 تن ) و یا یک شناور بزرگ با طول 30 متر ( 200 تن ) داشته و به منظور دسترسی مطمئن و بدون خطر از ساحل به روی اسکله شناور یک مجموعه عرشه ثابت ، سایبان و پل دسترسی متحرک به طول کلی 24 متر اجرا گردیده  که زیبایی بصری فوق العاده ای در ساحل رودخانه کارون ایجاد کرده است .  

مراسم باشکوه افتتاحیه اسکله های گردشگری فوق با حضور مهندس خانچی معاونت عمرانی استانداری خوزستان ، مهندس عمیدزاده معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر ، مهندس اسعدی مدیر کل اداره بندر و دریانوردی خرمشهر و مهندس پویان معاونت فنی و مهندسی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار گردید.