9 تفاهم‌نامه همكاري در شبكه آزمايشگاهي صنعت برق مبادله شد

بین شبكه آزمايشگاهي صنعت برق و آزمايشگاه‌‎هاي كشور به منظور همکاری در ارائه خدمات آزمايشگاهي به صنايع و پژ‍وهشگران 9 تفاهم‌نامه همكاري مبادله شد.

به گزارش پايگاه خبري مهرگان پرس،این تفاهم‌نامه‌ها که به منظور گسترش شبکه آزمایشگاهی صنعت برق و همکاری در ارائه خدمات آزمایشگاهی به صنایع و پژوهشگران به امضا رسیده، شامل آزمايشگاه فشار قوي دانشگاه تهران، آزمايشگاه روشنايي دانشگاه تهران، آزمايشگاه الكترومغناطيس دانشگاه صنعتي اميركبير، آزمايشگاه فشار قوي واحد علم و صنعت، شركت صنعتي گام اراك، شركت توليدي توان ره صنعت، شركت رنگ صنعتي اميركبير (مترا)، شركت مقره‌سازي ايران و شركت صنايع انر‍ژي (اپيل) است.
بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها که در پژوهشگاه نیرو امضا شد، آزمايشگاه‌هاي عضو شبكه متعهد شدند، نهايت همكاري را در ارائه خدمات آزمايشگاهي خود به صنايع و پژ‍وهشگران حوزه صنعت برق داشته باشند.
بنا بر این گزارش، شبكه آزمايشگاهي صنعت برق با بيش از 430 دستگاه و تجهيزات آزمايشگاهي توسط دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی به عنوان دبيرخانه اين شبكه در مرکز آزمون، بازرسی، استانداردهای نیرو (آبانیرو)، راه‌اندازي و مشغول به فعاليت است. اين دفتر مأموریت دارد تا زنجیره آزمون بر روی تجهیزات مورد استفاده در این صنعت را مدیریت کرده و سطح فعالیت‌های مرتبط را در هر قسمت در سطح ملي و بين‌المللي ارتقا دهد.