امکان خرید نردبان آتش نشانی دراهواز به دلیل نوسانات ارزی مهیا نشد

اهواز - مهرگان پرس- استاندار خوزستان گفت: امکان خرید نردبان آتش نشانی در اهواز به دلیل نوسانات ارزی مهیا نشد در حالی که این وسیله برای اهواز بسیار حیاتی است.

غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در آئین رونمایی از ۵۰ خودرو سنگین و سبک و تجهیزات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید کسی که فردی را نجات داده و با رهایی بخشیدن به او زندگی بدهد، مثل این است که به همه مردم زندگی داده و این اهمیت کار آتش نشانان را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانان به صورت مکرر این مسیر را طی کرده و به فکر حفظ سلامت جان انسان‌ها هستند، افزود: توسعه، پیشرفت و آبادانی در شهر، جامعه و کشوری رقم نمی‌خورد مگر اینکه سطح زندگی و استانداردها افزایش و رفاه برای شهروندان فراهم شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: استانداردهای زندگی برای اجتماع و اجتماعی کار کردن در هر جامعه‌ای متناسب با یک شرایط توسعه یافته‌ای تعیین می‌شود؛ یکی از این مسائل بحث آتش نشانی و داشتن استانداردهای لازم برای ایمنی در جامعه است که هرچه سیستم آتش نشانی، امنیتی، انتظامی، سلامت و درمان یا آموزش مجهزتر و بروزتر باشد قطعاً استانداردهای زندگی در آن جامعه بالاتر و مردم از رفاه بیشتری برخوردار می‌شوند.

شریعتی یادآور شد: اینکه سیستم آتش نشانی در چه زمانی خودش را به محل حادثه و یا سیستم اورژانس در چه زمانی خودش را به بیماران برساند، همه تعریف دارد و نشان دهنده استانداردها در جامعه است؛ همچنین توزیع این امکانات باید متناسب با وضعیت شهرها باشد و به زمان استاندارد حضور نیز رسیدگی شود چون هرچه سریع‌تر برسند یعنی استانداردهای بالاتری دارند.

وی عنوان کرد: هرچه ما این سازمان‌های امدادی را با امکانات، تجهیزات و شرایط بهتری تجهیز و فضای فیزیکی بیشتری برای آنها مهیا کنیم، عملکرد متناسب با آنها و به تبع رسیدگی‌ها بیشتر می‌شود؛ متقابلاً هرچه در این زمینه کوتاهی و غفلت کنیم، این استانداردها کمتر رعایت می‌شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: شاید عوامانه این فکر تلقی شود که مگر در طول سال به چه میزان از این امکانات و تجهیزات نیاز داریم که بخواهیم این همه هزینه کنیم و شاید در جامعه کمتر نیاز باشد ولی زمان بروز حادثه، نیاز به تجهیزات حیاتی است، خصوصاً در دنیای امروزی که انسان‌ها به صورت جمعی در یک فضا و آپارتمان زندگی و هر ساختمان جمعیت بیشتری را دربر می‌گیرد.

شریعتی بیان کرد: تجهیزات بیشتر باعث افزایش کیفیت عملکرد سازمان آتش نشانی می‌شود تا در مواقع بحران به داد مردم برسند و کمک کار آنها و در کنارشان باشند.

وی در خصوص خرید نردبان برای آتش نشانی اهواز گفت: خرید نردبان با توجه به وضعیت کلانشهر اهواز و در حال اجرا بودن مگاپروژه های مختلف، باید انجام شود ولی تاکنون به دلیل نوسانات ارز امکان خرید این وسیله فراهم نشد در حالی که برای کلانشهر اهواز این تجهیزات ضروری است.

خبرگزاری مهر

انتهای پیام/*