کد خبر: 28
يكشنبه , 19 مرداد 1399 - 13:23
بررسی علت قطعی مکرر برق در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان علت قطعی‌ مکرر برق در استان را تشريح كرد.

به گزارش پايگاه خبري  مهرگان پرس ،محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: قطعی برق که در مناطق مختلف استان و شهر اهواز رخ می‌دهد دلایل مختلفی مانند کیلومتر خطوط، ترانس و شبکه که سطح وسیعی را پوشش می‌دهد، دارد.

وي بیان داشت: اگر در زمینه انتقال برق بخواهیم خاموشی اعمال کنیم باید از قبل طی اطلاعیه‌ای شهروندان از این موضوع آگاه شوند و معمولا صبح زود برای اعمال انتخاب می‌شود.

دشت بزرگ تصریح کرد: از دیگر عوامل قطعی برق فرسوده بودن تجهیزات صنعت برق مانند؛ ترانس ها، خطوط و پست‌ها است که باید برای نوسازی تامین اعتبار شود و مسئله‌ای دیگر معارضان و مالکان زمین‌های است که بنا شد تاسیسات از آنها عبور کند و برای این امر اختلال ایجاد می کنند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: سطح‌های مختلفی برای نصب پست بر اساس نیاز منطقه صورت گیرد به عنوان مثال برای منطقه کیانپارس تعداد مشترکان زیاد شده است و واحد‌های ویلایی تخریب و به مجتمع تبدیل شده و تقاضا افزایش یافت.

این مقام مسئول گفت: مشترکان در روزهای که دما افزایش پیدا می‌کند همکاری بیشتری با صنعت برق داشته باشند و با کاهش مصارف غیر ضروری و کم کردن بار سرمایشی منازل خود، به پایداری شبکه کمک کنند.

وي گفت:گر در ساعت‌های اوج بار، مدیریت مصرف صورت نگیرد به ازای هر درجه دما که از ۴۷ عبور کند افزایش بار قابل ملاحظه‌ای در شبکه صورت خواهد گرفت و این افزایش بار آسیب زا و حادثه ساز خواهد بود.