در هشتمین روز «تئاتر فجر 39» چه آثاری اجرا می‌شوند؟

امروز شنبه 18 بهمن‌ماه و همزمان با هشتمین روز برگزاری سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر نمایش‌هایی در بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی، دیگرگونه‌ها و رادیویی اجرا می‌شوند. به گزارش روابط عمومی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، امروز شنبه 18 بهمن‌ماه همزمان با روز هشتمین این رویداد، مجموعه تئاتر شهر، تئاتر مولوی، تماشاخانه ایرانشهر و تالار حافظ میزبان اجراهای صحنه‌ای آثار این دوره از جشنواره خواهند بود.

به گزارش مهرگان پرس،* اجراهای صحنه‌ای

«تالار وحدت» تا پایان برگزاری جشنواره سی‌ونهم از ساعت 18:30 میزبان اجرای نمایش «سرباز» به کارگردانی حسین پارسایی خواهد بود.

در مجموعه «تئاتر شهر» هم تالار اصلی در تمام روزهای برگزاری جشنواره از ساعت 18 میزبان اجرای‌ نمایش «گرگاس‌ها یا روزبخیر‌آقای وزیر» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی خواهد بود.

«کمان ابرو» به کارگردانی حمید ابراهیمی امروز ساعت 17 در تالار چارسو اجرا می‌شود. تالار سایه در ساعت 15 میزبان اجرای نمایش «ژوان» به کارگردانی داوود پورحمزه خواهد بود و «عموهاشم» به کارگردانی داوود فتحعلی بیگی هم در ساعت 17 در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.

در «تئاتر مولوی» و در ساعت 15 نمایش «روییدن» به کارگردانی شعیب مکتب‌داری اجرا می‌شود.

تماشاخانه «ایرانشهر» هم در دو سالن «دکتر ناظرزاده» و «استاد سمندریان» میزبان آثار این دوره از جشنواره است. امروز در سالن ناظرزاده و در ساعت 17 نمایش «تتراکرومات» به کارگردانی محمدجواد سرامی روی صحنه می‌رود. ساعت 19 هم نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» به کارگردانی افشین زمانی در سالن سمندریان روی صحنه می‌رود.

در تالار حافظ هم نمایش «نسخ» به کارگردانی امیرحسین غفاری در ساعت 19 روی صحنه می‌رود.

* نمایش‌های خیابانی

امروز شنبه 18 بهمن‌ماه و در بخش نمایش‌های خیابانی و دیگرگونه‌ها، از ساعت 15:30 تا 18:30 در محوطه مقابل تالار وحدت به ترتیب نمایش‌های «بیست عدد آخر را من نشمردم»، «میه رکی کوو»، «مضحکه در مضحکه»، «روز آرمیتا»، و «ترور آفتاب» اجرا می‌شود.

در محوطه آب‌نمای بازار بزرگ «ایران‌مال» هم در دو نوبت 18:30 و 19 دو نمایش « بیست عدد آخر را من نشمردم » و «میه رکی کوو» اجرا خواهد شد.

«ایوان انتظار» مترو میدان ولیعصر(عج) هم امروز در ساعت 11 میزبان اجرای نمایش «مجلس حماسه‌خوانی نفر ششم» و پس از آن در ساعت 11:30 میزبان نمایش «روز آرمیتا» خواهد بود.

نمایش «گراز گریزان» به کارگردانی حسین پوریزدان امروز و فردا دو دو نوبت 10 و 14 در آمفی‌تئاتر زندان اوین اجرا می‌شود.

* دیگرگونه‌ها

نمایش «دموکراسی سفارشی» به کارگردانی میلاد جباری مولانا هم در بخش «دیگرگونه‌ها» امروز در ساعت 18:30 در باغ موزه قصر اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا 19 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

نمایش «آنتروپی» به کارگردانی زهرا رفیعی در این بخش از ساعت 16 در فضای مجازی اجرا می‌شود. اجرای این نمایش تا 19 بهمن ادامه خواهد داشت.

نمایش‌ «است» به کارگردانی جعفر حجازی از ساعت 13 امروز از مبدأ خیابان خارک اجرای خود را آغاز می‌کند. نمایش «تناسخ» به کارگردانی مهیار جوادی‌ها امروز ساعت 15 به‌صورت گردشی اجرا خواهد داشت. این اجرا تا 19 بهمن ادامه دارد.

* نمایش‌های رادیویی

امروز در بخش اجراهای رادیویی دو نمایش «سین جیم» به کارگردانی علی بهرامی در ساعت 16 و نمایش «جزیره 130» به کارگردانی علی حسین قلی‌زاده در ساعت 18 در تماشاخانه استاد عباس جوانمرد اجرا خواهد شد.

 

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه تا20 بهمن در حال برگزاری است.  آدرس سایت جشنواره www.fitf.ir است.