دو نيروگاه خورشيدي در شهر اردبيل افتتاح شد/ بهره‌برداری از پست و خط 4 مداره آرتا به رینگ اردبیل

دو نیروگاه خورشیدی 0.2 مگاواتی و 1.5 مگاواتی و پست 230 کیلوولت و خط چهار مداره 63 کیلوولت آرتا به رینگ اردبیل، در هجدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران به‌صورت ويدئو كنفرانس با دستور رئيس جمهوري افتتاح ‌شد.

به‌گزارش پایگاه خبري مهرگان پرس به نقل از وزارت نیرو (پاون)، با بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی 0.2 مگاواتی با تولید تجمعی 326 هزار کیلووات ساعت، سالانه معادل 0.11 میلیون متر مکعب در مصرف گاز طبیعی صرفه‌جویی و از انتشار گاز  دی اکسید کربن معادل 274 تن در سال جلوگیری می‌کند. این پروژه همچنین در مصرف آب به میزان 87 مترمکعب در سال صرفه‌جویی به دنبال دارد.
 
مزیت‌های بهره‌برادری از نیروگاه خورشیدی 1.5 مگاواتی هم با تولید تجمعی 2 میلیون و 449 هزار کیلووات ساعت هم شامل صرفه‌جویی در مصرف سوخت معادل 85 میلیون مترمکعب گاز طبیعی، عدم انتشار گاز co2 معادل 2 هزار و 56 تن در سال و صرفه‌جویی در مصرف آب به میزان 655 متر مکعب در سال است.
 
همچنین پست 230 کیلوولت و خط چهار مداره 63 کیلوولت آرتا به رینگ اردبیل با هدف تقویت شبکه انتقال و توزیع، تامین برق مطمئن و پایدار و کاهش تلفات و بهبود کیفیت برق اجرا شده است.
 
با بهره‌برداری از این پروژه‌ها که در سال‌های 94 و 98 عملیات اجرایی آنها آغاز شده در مجموع برای 70 نفر فرصت اشتغال ایجاد شده است.