عملیات اجرایی نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان به‌زودی آغاز می‌شود

مجری طرح نیروگاه‌های بخار شرکت برق حرارتی گفت: عملیات اجرایی نیروگاه گازی مقیاس متوسط زاهدان با ظرفیت 84 مگاوات به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش مهرگان پرس، "بهنام خائفی‌نژاد" با اشاره به اینکه ساخت این نیروگاه در واحد گازی 42 مگاواتی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: با توجه به ضرورت تامین برق پایدار و بهبود تراز تولید و مصرف در استان سیستان‌وبلوچستان این پروژه در مجاورت نیروگاه گازی زاهدان اجرایی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مطالعات اولیه امکان‌سنجی و مکان‌یابی، اتصال به شبکه و ژئوتکنیک انجام شده و اجرای مطالعات ژئوتکنیک تکمیلی در دست اقدام است، گفت: شرکت مپنا به عنوان پیمانکار کلید در دست این پروژه انتخاب شده که مراحل نهایی انجام مذاکرات قراردادی در حال انجام است و به زودی قرارداد مربوطه مبادله خواهد شد.
خائفی‌نژاد شرکت قدس نیرو را به عنوان مشاور نظارت عالیه و کارگاهی این پروژه معرفی کرد و افزود: مناقصه انتخاب پیمانکار توسعه پست 230 کیلوولت زاهدان به منظور اتصال دو واحد به شبکه سراسری در جریان است و تا یک ماه آینده پیمانکار این بخش انتخاب و قرارداد مبادله خواهد شد.
مجری طرح نیروگاه‌های بخار شرکت برق حرارتی تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته هر دو واحد این پروژه در صورت تحقق منابع تا قبل از پیک سال 1401 وارد مدار تولید خواهند شد.

منبع: روابط عمومي شرکت برق حرارتی