تغییرات

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: تغییرات ساز وکاری در مدیریت منابع آب،‌ مجال بیشتری برای پرداختن به کارهای کلان آبی فراهم می‌کند.

به گزارش مهرگان پرس،"قاسم تقی زاده خامسی" در آخرین نشست شورای معاونان وزارت نیرو افزود: در بخش "ساخت و سازها" درصورت وجود اعتبارات مورد نیاز می‌توان کارها را با یک مدیریت مناسب پیش برد، اما در بخش "سازوکارها"  کار بسیار سخت است و اگر پیگیری روزانه آقای وزیر نبود، ما نمی‌توانسیتم این کار را انجام بدهیم.
وی همچنین از تغییر ساختار شرکت مدیریت منابع آب ایران به 9 حوضه آبریز و تهیه سند سازکاری با کم آبی به عنوان دو اقدام "سازوکاری" مهم یاد کرد و گفت: امیدوارم در دولت سیزدهم به این سند توجه لازم بشود.
معاون آب وآبفای وزیر نیرو، همچنین ضمن اشاره به یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی به عنوان یک اقدام سازوکاری دیگر فواید این اقدام را برای مدیریت منابع آب سودمند توصیف کرد.
تقی زاده  خامسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قرارگرفتن ایران در منطقه خشک و نیمه خشک و اظهار نگرانی از پوپولیستی شدن مقوله آب، خاطرنشان کرد: نگرانی من این است که عده‌ای برای جلب توجه نگذارند خیلی کارهای اساسی در این خصوص انجام شود.
معاون آب و آبفای وزیر نیرو از مدیریت سیل مهیب خوزستان در سال 1398 که با تلاش مدیران و کارکنان آب و برق خوزستان مهار شد و می‌توانست به یک تلخکامی بزرگ تبدیل شود، یاد کرد و گفت: خدماتی که در دوره مدیریتی دکتر اردکانیان انجام شده، به‌رغم بی‌مهری‌ها از ذهن‌ها خارج نمی‌شود و تفقد و مهربانی مقامات کشور و غالب مردم گواه این مطلب است.

منبع: پاون